czwartek, 10 września 2015

Whisbear - szumiący miś


Jegomość, o którym dziś będzie mowa, to Whisbear - szumiący miś. Może miałyście okazję już go poznać? Jeśli nie chętnie Wam go przedstawię. ;) (A znajdziecie go tutaj).

Na czym polega jego fenomen? Jest nim przyjazny, kojący szum zamknięty w tym uroczym Misiu.

Dlaczego szum ma aż takie znaczenie? Jest doznaniem słuchowym, które dziecko odbiera już w brzuchu mamy. Doświadcza też wrażeń czuciowych, smakowych oraz ruchu. Wszystkie pozostałe bodźce, które przyjdzie odbierać dziecku po narodzeniu, będą dla niego nowością, mogącą spowodować przeciążenie układu nerwowego. W rezultacie dziecko może być rozdrażnione , mieć kolki i trudności z zasypianiem, często budzić się w nocy. 
Ukojeniem może być wówczas powrót do doświadczeń znanych maleństwu z życia płodowego: kołysanie, tulenie i słuchanie stałego, jednostajnego szumu. 
W takich sytuacjach z pomocą przychodzi Whisbear, który tworzy klimat znany dziecku z brzucha mamy i pozwala uporać się z nadmiarem bodźców. Potwierdzają to opinie psychologów:

„Niemowlętom najlepiej służy dudniący biały szum, ponieważ jest najbliższy dźwiękowi towarzyszącemu im w łonie matki. Prawidłowy rodzaj białego szumu (puszczanego w trakcie wszystkich drzemek i w nocy) jest kluczem do poprawy jakości snu od dnia narodzin do dnia pierwszych urodzin...i jeszcze dłużej!"


Nie dziwi fakt, że Whisbear został nagrodzony tytułem "Zabawka roku 2014".


Wizualna forma misia została zainspirowana dziecięcymi rysunkami (głowa i cztery nogi). Jego kończyny są chętnie chwytane i gryzione przez maluchy. :) 


Zabawa Whisbearem jest stymulacją sensoryczną dla dziecka dzięki szeleszczącym uszkom i łapkom. Kończyny szumisia są długie i uszyte z kolorowych i kontrastowych tkanin przez co dostarczają dziecku wielu wrażeń!


W łapkach szumisia zostały umieszczone magnesy dzięki którym można zabrać go ze sobą wszędzie. Miś może zostać zaczepiony za rączkę wózka, łóżeczka czy ucho torby. 


W zestawie z Szumiącym Misiem Whisbear możecie zamówić otulacz. Pozwala ona na stopniowe oswajanie dziecka z życiem poza brzuchem mamy. Otulony noworodek łatwiej zasypia i uspokaja się, bo przypomina mu to ciasne środowisko znane z matczynego łona.


Zalety Misia w kilku zdaniach:
* Serce misia Whisbear nie bije, ale szumi jak suszarka do włosów, przypominając maluszkowi to, co słyszał w brzuchu mamy i uspokajając go.
* Zabawa Whisbearem jest stymulacją sensoryczną dla dziecka dzięki szeleszczącym uszkom i łapkom.
* Wraz z Whisbearem można zamówić otulacz, który pozwoli na oswojenie się dziecka z życiem poza brzuchem mamy i ułatwi mu zasypianie.
* Urządzenie, które bardzo łatwo można uruchomić, automatycznie wyłączy się po około 40 minutach, kiedy dziecko już spokojnie śpi.
* Whisbear zapakowany jest w miękki woreczek, dzięki któremu zawsze jest czysty i elegancki. (Woreczek możesz potem wykorzystać np. do przechowywania pieluszek albo kosmetyków).
* Whisbear – szumiący miś został w całości zaprojektowany i wykonany w Polsce. 
* Kształt misia powstał we współpracy z właścicielkami firmy „Whisbear” i studentki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, Marii Czapskiej. Przytulanki szyte są w szwalni na Mazowszu. Urządzenia szumiące powstało w fabryce na Dolnym Śląsku.

Mam nadzieję, że moja córcia zaprzyjaźni się z Szumiącym Misiem Whisbear. Jak Jegomość się sprawdzi? Na pewno zdam Wam relację na blogu. :) 

P.S. Zapraszam na trwające na moim fanpage konkursy, w których zgarnąć możecie sesję zdjęciową tutaj lub legginsy tutaj.

17 komentarzy:

 1. Aż chciałabym być znowu dzieckiem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, ja czasem sobie go włączam i poleguję słuchając tego szumu. :)

   Usuń
 2. my właśnie się też szumisiujemy :) jest super!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa przytulanka,wygląda bardzo sympatycznie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I poza fajnym wyglądem ma wiele innych zalet. :)

   Usuń
 4. teraz robią istne cuda dla dzieciaczków!!

  OdpowiedzUsuń
 5. misia jeszcze nie miałam okazji poznać. Ale jest przesłodki!
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszamy do skorzystania z promocji na CacuszkaMaluszka.pl. Promocja 5% rabatu w dniach 6-8 listopada!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapraszamy do skorzystania z promocji na CacuszkaMaluszka.pl. Promocja 5% rabatu w dniach 6-8 listopada!!

  OdpowiedzUsuń